معجزه صلوات

نوع اصطلاح :
عنوان :
معجزه صلوات
تسبیح را در دست راستش گرفته بود و پشت سر هم صلوات می‏فرستاد : الهم صل علی محمد و آل محمد . دوستش که مدت‏ها از او بی‏خبر بود ، به دیدنش آمده بود. از دیدن این صحنه ، بسیار تعجب کرد و گفت :
- چرا صلوات می‏فرستی ؟
- مگر بد است ؟
- نه ، اتفاقاً خوب است ! اما چه خبر است ! هر چیز حد و اندازه دارد . خسته نمی‏شوی ؟ اگر من باشم ،خسته می‏شوم !
- نه ، من خسته نمی‏شوم . با خود عهد کرده‏ام که زیاد صلوات بفرستم .
- چرا ؟
- زیرا نتیجه‏ها گرفته‏ام .
- چه نتیجه‏ای ؟
مرد صلوات‏گو حکایت خود را چنین تعریف کرد :
مدتی پیش فقر و نداری و مشکلات زندگی به حدی فشار آورده بود که نمی‏دانستم چه کنم . به کجا پناه ببرم و از چه کسی قرض بگیرم . از آن همه پول و ثروتی که پدر خدابیامرزم داشت ، نیز اثری نبود . هیچ کس خبر نداشت کجا پنهانشان کرده است . زیر کدام سنگ و پای کدام درخت ، معلوم نبود ، کم مانده بود تک‏تک آجرهای خانه را بکنم . به دنبال راه علاج می‏گشتم تا این که فکری به خاطرم رسید . به حضور امام جواد علیه‏السلام رفتم و گفتم :
- ای بزرگوار ! پدرم آدم پولداری بود و مال و ثروت زیادی از خود باقی گذاشت ، اما جای آن را نمی‏دانم .
- مگر هنگام مردن وصیت نکرده بود ؟
- او صحیح و سالم بود و سابقه بیماری نداشت و ناگهان فوت کرد . این بود که فرصت نکرد وصیت نماید .
- چند وقت است که فوت کرده ؟
- هفته‏ی بعد چهلمین روز درگذشت او است .
- خدا رحمتش کند !
- خیلی ممنونم ! شما را به خدا کمکم کنید ! من از دوستداران شما هستم . دعا کنید تا با پیدا شدن محل این ارث هنگفت ، مشکل من حل شود !
امام فرمود :
- امشب که نماز عشا را خواندی و خواستی بخوابی ، بر جدم - محمد مصطفی صلی الله علیه و آله - و خاندانش زیاد صلوات بفرست . آن گاه پدرت را در خواب می‏بینی و او از محل پول‏ها آگاهت می‏کند .
آن شب بعد از نماز عشا ، شروع به فرستادن صلوات کردم . حتی در رختخواب آن قدر صلوات فرستادم تا خوابم برد . در خواب پدرم را دیدم و او محل پول‏ها را گفت و از من خواست که بعد از یافتن آن‏ها را نزد امام جواد علیه‏السلام ببرم .
صبح که از خواب برخاستم ، مدتی هاج و واج بودم ، اما با یادآوری خواب شب گذشته ، به جست‏وجو پرداختم و همان گونه که گفته بود ، عمل کردم و پول‏ها را یافتم .
خدا را شکر می‏کنم که محمد و فرزندانش صلی الله علیه و آله را برگزیده و آن‏ها را چنین گرامی داشته که به واسطه‏ی آنان ، مردم از بدبختی و گرفتاری نجات پیدا می‏کنند ! [1] .

پی نوشت ها:
[1] الخرایج و الجرایح ، ج 2 ص 665 ، ح 5.
منبع: حیات پاکان (داستانهایی از زندگی امام جواد)؛ مؤلف: مهدی محدثی؛ بوستان کتاب چاپ دوم 1385.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir