فرشتگان یاوران دیرینه در غم اهل‏بیت

نوع اصطلاح :
عنوان :
فرشتگان یاوران دیرینه در غم اهل‏بیت
امام صادق علیه‏السلام می‏فرمایند:
هنگامی که رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم رحلت نمودند، جبرئیل و فرشتگان برای کمک به امیرالمؤمنین علیه‏السلام در غسل و کفن بدن اطهر رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم شرکت نمودند، به گونه‏ای که چشم امیرالمؤمنین علیه‏السلام باز شد و فرشتگان را از منتهای آسمان تا روی زمین که در همه‏ی امور ایشان را یاری می‏نمودند، دید.
هنگامی که امیرالمؤمنین علیه‏السلام به شهادت رسید، فرشتگان امام حسن و امام حسین علیهماالسلام را در امر غسل و کفن و دفن بدن مطهر امیرالمؤمنین علیه‏السلام کمک نمودند، همان گونه که برای پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم بود.
همین طور در هنگام غسل و کفن و دفن بدن مطهر امام مجتبی علیه‏السلام، امام حسین علیه‏السلام یاری فرشتگان را همان گونه که در زمان غسل و کفن و دفن پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم و امیرالمؤمنین علیه‏السلام دیده بود، مشاهده نمود. همین گونه هر امامی که به شهادت می‏رسید، فرشتگان امام بعدی را یاری می‏نمودند [1] .

پی نوشت ها:
[1] مدینة المعاجز: 2 / 69 ح 98.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir