معجزه‏ای در مسیر راه مکه

نوع اصطلاح :
عنوان :
معجزه‏ای در مسیر راه مکه
روزی، یکی از فرزندان زبیر، که به امامت امام حسن علیه‏السلام معتقد بود، به همراه امام حسن علیه‏السلام، برای انجام حج عمره به سوی مکه می‏رفتند. (یا پس از انجام اعمال عمره، از مکه برمی‏گشتند).
آنها، در مسیر راه خود، به یکی از آبگاه‏ها رسیدند و کنار چند درخت خرمای خشک که از تشنگی خشک شده بودند، فرود آمده، فرشی برای امام حسن علیه‏السلام در زیر یکی از آن درختها گستردند و فرش دیگری نیز برای فرزند زبیر، زیر درخت دیگری، پهن کردند.
در این هنگام، فرزند زبیر سرش را به طرف بالا برد و گفت: اگر این درخت خرما، دارای خرمای تازه بود و ما از آن می‏خوردیم، بجا بود.
امام حسن علیه‏السلام به او فرمود: مثل اینکه خرما می‏خواهی؟
او گفت: آری.
امام حسن علیه‏السلام، دست به طرف آسمان بلند کرد و به سخنی که فهمیده نشد، دعا نمود و همان دم، درخت خرما سبز گردید و دارای برگها و خرماهای تازه گردید.
ساربانی که در آنجا بود و شتران خود را به کاروانیان کرایه داده بود، وقتی که این منظره را دید، گفت: به خدا قسم! که این، جادو است!
امام حسن علیه‏السلام، به ساربان فرمود: وای بر تو! این جادو نیست بلکه دعای مستجاب پسر پیغمبر خدا صلی الله علیه و آله می‏باشد.
سپس، بعضی از حاضران، از آن درخت بالا رفتند و هر چه خرما داشت، چیدند، به طوری که برای همه‏ی حاضران، کفایت نمود[1] .

پی نوشت ها:
[1] اصول کافی، ج 1، ص 462؛ طبق نقل سیره‏ی چهارده معصوم علیهم‏السلام، صص 289 - 290.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir