دفع حزن و اندوه

نوع اصطلاح :
عنوان :
دفع حزن و اندوه
روایت شده: هرگاه آن حضرت محزون می گردید در اتاقی قرار گرفته و این دعا را می خواند:
ای کهیعص، ای نور، ای پاکیزه، ای دانا، ای خداوند، ای بخشنده - سه بار.
گناهانی که نعمت و عذاب را بر من فرود می آورد، و گناهانی که نعمت ها را به نقمت مبدل می سازد، و گناهانی که پرده های حیا را می درد، و گناهانی که بلا را نازل می کند، و گناهانی که فنا و نابودی را تسریع می گرداند، را بیامرز.
و گناهانی که دشمنان را مسلط می سازد، و گناهانی که امیدها را ناامید می کند و گناهانی که دعا را رد می کند، و گناهانی که از نزول باران ممانعت بعمل می آورد، و گناهانی که هوا را تاریک می کند، و گناهانی که پرده ها را می درد، را بر من ببخشای.
آنگاه به آنچه می خواهد دعا می کند.

دعاؤه اذا احزنه امر
روی انه علیه السلام اذا احزنه امر: خلا فی بیت و دعا به:
یا کهیعص یا نور یا قدوس، یا خبیر یا الله یا رحمان - ثلاثا.
اغفر لی الذنوب التی تحل بها النقم، و اغفرلی الذنوب التی تغیر النعم، و اغفر لی الذنوب لتی تهتک العصم، و اغفر لی الذنوب التی تنزل البلاء، و اغفرلی الذنوب التی تعجل الفناء.
و اغفرلی الذنوب التی تدیل الاعداء، و اغفرلی الذنوب التی تقطع الرجاء، و اغفرلی الذنوب التی ترد الدعاء و اغفرلی الذنوب التی تمسک غیث السماء و اغفرلی الذنوب التی تظلم الهواء، و اغفرلی الذنوب التی تکشف الغطاء.
ثم یدعو بما یرید.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir