ازدواج

نوع اصطلاح :
عنوان :
ازدواج
ازدواج فرزندان آدم
یکی از مسائلی که جوانان فراوان از آن می‏پرسند، مسئله‏ی ازدواج آدم است، می‏خواهند بدانند که چگونه نسل حضرت آدم فزونی یافت؟.
در همین موضوع شخصی خدمت حضرت امام حسن مجتبی علیه‏السلام آمد و گفت: آیا درست است که می‏گویند فرزندان پسر و دختر حضرت آدم با یکدیگر ازدواج کردند؟
قال علیه‏السلام:
حاشا لله، کان لآدم علیه‏السلام ابنان، و هما شیث و عبدالله، فأخرج الله لشیث حوراء من الجنة، و أخرج لعبد الله امرأة من الجن، فولد لهذا و ولد لذک، فما کان من حسن و جمال فمن ولد الحوراء، و ما کان من قبح و بذاء فمن ولد الجنیة [1] .
امام حسن علیه‏السلام فرمود:
(نه به خدا سوگند! هرگز! «چنین نبود، بلکه» حضرت آدم دو فرزند پسر داشت بنام «شیث» و «عبدالله» وقتی هنگام ازدواج آنها فرارسید، خداوند برای «شیث» زنی از جنس حوریان بهشتی و برای «عبدالله» زنی از جنس أجنه آماده ساخت که با آن دو ازدواج کردند [البته با صورت متمثل شده‏ی آنها]، پس هر چه زیبائی و جمال است از فرزندان حوری بهشتی، و هر چه زشتی و پلیدی است از فرزندان جنی است.)

پی نوشت ها:
[1] 1- صحیفة امام رضا علیه‏السلام ص 277، حدیث 23.
2- مستدرک الوسائل، ج 14، ص 363، حدیث 16963.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir