تحقق حاکمیت الهی اهل بیت با ظهور حضرت مهدی

نوع اصطلاح :
عنوان :
تحقق حاکمیت الهی اهل بیت با ظهور حضرت مهدی
یکی از برکات ظهور حضرت مهدی (عج) تحقق حاکمیت الهی اهل بیت علیهم‏السلام بر جهان خواهد بود. امام حسن علیه‏السلام درباره‏ی این مطلب که از آن به انتظار فرج تعبیر می‏شود، فرمود:
قال علیه‏السلام:
لا یکون هذا الأمر الذی تنتظرون حتی یبرأ بعضکم من بعض و یلعن بعضکم بعضا، و یتقل بعضکم فی وجه بعض، و حتی یشهد بعضکم بالکفر علی بعض. قلت: ما فی ذلک خیر؟. قال: الخیر کله فی ذلک، عند ذلک یقوم قائمنا، فیرفع ذلک کله. [1] .

امام حسن علیه‏السلام فرمود:
(این کار که چشم به راه آینده و منتظر ظهورش هستید، درست نیست، مگر زمانی که برخی از شما از برخی دیگر بیزاری جوید و بعضی بعض دیگر را لعنت کند و برخی در صورت برخی دیگر آب دهان بیاندازد و حتی برخی شهادت بر کفر بعض دیگر دهند. گفتم: چه خیری در این هست؟ فرمود: همه‏ی خیر در این است، در این زمان است که قائم ما بر می‏خیزد و تمام اینها را از میان بر می‏دارد.)
و در حدیث دیگری آمده است: امام حسن علیه‏السلام به سفیان بن ابی‏لیلی درباره‏ی تحقق حاکمیت آل پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم فرمود:
قال علیه‏السلام:
یا سفیان أبشر فان الدنیا تتسع البر و الفاجر حتی یبعث الله امام الحق من آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم. [2] .
امام حسن علیه‏السلام فرمود:
(ای سفیان، مژده‏ات باد، چه آن که دنیا نیکوکار و تبهکار را در برگیرد «و آنان را به خود مشغول کند» تا آنگاه که خداوند امام حق از آل محمد صلی الله علیه و آله و سلم را برانگیزد.)

پی نوشت ها:
[1] 1- اثبات الهداة، ج 7، ص 406، ح 48.
2- الخرائج و الجرائح، ج 3، ص 1153، ح 59.
3- بحارالأنوار، ج 52، ص 211، ح 58.
4- غیبت شیخ طوسی، ص 438، ح 429.
[2] شرح ابن‏ابی‏الحدید، ج 16، ص 45.
2- فراید السمطین، ج 2، ص 79.
3- مقاتل الطالبیین، ص 76.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir