اهل سنت و انتظار

نوع اصطلاح :
عنوان :
اهل سنت و انتظار
انسان مسلمان که به قرآن کريم معتقد است، و آن را، کتاب خدا مي داند، و به پيامبر اکرم صلي الله عليه و آله و سلّم معتقد است و او را پيام آور و وحي مي داند، و تعاليم او را تعاليم الهي مي شناسد، بايد به «مهدي (عج)» و «انتظار» معتقد باشد، و به «آداب انتظار» عمل کند و خويشتن را براي چنان ظهور عظيم، آماده سازد.
توجّه و تأمّل در اين همه حديث نبوي و اقوال صحابه و تابعين و اين همه راوي و سند و کتاب و تأليف و قول و تصريح و اين همه محتواي غني و مسلّم قرآن کريم، ايجاب مي کند، که سراسر جهان تسنّن، از وجود اين وليّ بزرگ الهي غافل نمانند، و همه ي آنان، از هر مذهب و در همه کشور داراي اين جهان بيني اسلامي، يعني: اعتقاد به ظهور قائم (عج)، براي نابود کردن ظلم جهان، باشند و مانند شيعه، توجّهات و توسّلاتي نيز به ساحت اعلاي آن امام، داشته باشند.
علماي بزرگ اهل سنّت، در زمينه ي مهدويّت کتابهاي خاصّ نوشته و منتشر کرده اند و برخي در کتابهايشان، بخشي را به اين موضوع عظيم اختصاص داده اند، که اين خود بيانگر اهميّت انتظار در بين اهل سنّت است. («خورشيد مغرب»، ص 85)
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir