راز مخفي داشتن ولادت قائم

نوع اصطلاح :
عنوان :
راز مخفي داشتن ولادت قائم
خلفاي بني عبّاس از طريق رواياتي که از پيامبر صلي الله عليه و آله و سلّم و ائمّه طاهرين عليهم السلام نقل شده بود، دانستند که دوازدهمين امام، همان مهدي (عج) است، که زمين را پر از عدل و داد مي کند... و خود مير شرق و غرب جهان مي شود.
چون اين امر را مي دانستند، در صدد بر آمدند تا اين نور را خاموش کنند و اين امام را به قتل برسانند، از اين رو، جاسوسان و مراقباني چند گماشتند و حتّي قابله هايي را مأمور کردند تا داخل خانه ي امام عسکري عليه السلام را زير نظر بگيرند. ليکن خداوند، در هر حال، نور هدايت را پاينده خواهد داشت. اين بود که خدا به اراده ي خويش، دوران بارداري مادر او را پنهان ساخت...
خداوند درباره ي مهدي (عج)، همان کار را کرد که درباره ي حضرت موسي عليه السلام کرد. چنانکه دشمنان مهدي نيز، همان روش فرعوني و سياست فرعوني را دنبال کردند...
در احاديث بسياري آمده است که مهدي (عج)، شباهتهايي به حضرت ابراهيم و حضرت موسي عليه السلام دارد. («اعلام الوري»، ص 402 - «منتخب الاثر»، ص 286)
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir