اشک و آه در کنار بیت الله

نوع اصطلاح :
عنوان :
اشک و آه در کنار بیت الله
طاووس یمانی می‏گوید: وارد مسجدالحرام شدم دیدم که شخصی در کنار بیت مشغول دعا و اشک و آه است. همین که از عبادت فارغ شد، مشاهده کردم که آن شخص علی بن الحسین علیه‏السلام است. عرض کردم: ای پسر رسول خدا! من شما را در حالتی دیدم که زیاد سوز و گداز داشتید و حال آنکه سه مایه امیدواری برای شما هست و شما را ایمن از خوف و نگرانی می‏نماید: اول آنکه، پسر رسول خدا هستی، دوم اینکه، مشمول شفاعت جدت خواهی شد. سوم، رحمت پروردگار شامل حالت خواهد شد. امام علیه‏السلام فرمود: اما پسر رسول خدا بودن مرا ایمن نمی‏دهد، چون که خداوند می‏فرماید: «فلا انساب بینهم یؤمئذ و لا یتساءلون». روز قیامت نسب و فامیلی مطرح نیست. و اما شفاعت جدم نیز همان گونه است، زیرا خداوند می‏فرماید: «و لا یشفعون الا لمن ارتضی». [1] . و شفاعت نمی‏کنند، مگر کسانی را که خداوند رضایت دهد. و اما رحمت پروردگار: «انها قرینة من المحسنین» (مضمون آیه 56 اعراف) رحمت خدا به نیکوکاران و محسنین نزدیک است و من نمی‏دانم که جزء محسنین هستم! [2] .

پی نوشت ها:
[1] انبیاء، آیه 28.
[2] کشف الغمه، ج 2، ص 305.

منبع: پنجاه و هفت درس زندگی از سیره عملی حضرت امام سجاد؛ گردآوری و انتخاب حمیدرضا کفاش؛ عابد؛ چاپ اول بهار 1381 .

اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir