هنگامی گرفتاری و بیمار شدن

نوع اصطلاح :
عنوان :
هنگامی گرفتاری و بیمار شدن
عنوان دعا چنین است: و کان من دعائه علیه‏السلام اذا مرض او نزل به کرب او بلیه، از دعاهای امام (ع) هنگامی که بیمار می‏شد یا اندوه و گرفتاری به آن حضرت رو می‏آورد.

محتوای دعا
جهان مادی، دنیای اصطکاک و برخورد است. در نتیجه همواره انسان در معرض بیماری، گرفتاری و مشکلات مختلف قرار دارد. اما اینکه انسان با این مشکلات چگونه برخورد کند مهم است. برای مومن هر چه پیش آید خیر است، زیرا مومن خودش را همواره زیر چتر رحمانیت و رحیمیت خداوند می‏بیند. و به مدد ایمان به خدا و عقیده توحیدی، از آنها در جهت رشد و کمال بهره می‏گیرد. و در مصاف با مشکلات، از خداوند متعال با دعا و نیایش یاری می‏جوید. این خود راه کمال معنوی او را هموارتر می‏سازد، زیرا دعا بهترین عبادت است و عبادت خداوند به معنای عام، هدف هستی و آفرینش انسان می‏باشد. لذا در ادعیه اسلامی به طور کلی و در صحیفه سجادیه برای مواقع گرفتاری و مشکلات، در جهت تقویت انسان، و یافتن راه حل مناسب، دعاهایی بیان شده است.

منبع: دانستنیهای صحیفه سجادیه؛ مصطفی اسرار؛ محیا.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir