دعای عذر خواهی از تقصیر در حقوق بندگان

نوع اصطلاح :
عنوان :
دعای عذر خواهی از تقصیر در حقوق بندگان
بارالها، من در پیشگاه تو عذر می‏خواهم از مظلومی که در حضور من به او ستم رسیده و من او را یاری نکرده باشم و از احسانی که درباره من انجام گرفته و شکر آن را به جا نیاورده باشم، و از بدکرداری که از من عذر خواسته، و من عذرش را نپذیرفته باشم و از فقیری که از من خواهشی کرده، و من او را ترجیح نداده باشم و از حق مؤمنی که بر ذمه‏ام مانده و آن را نپرداخته باشم و از عیب مؤمنی که بر من پدیده شده و آن را نپوشانده باشم و از هر گناهی پیش آمده و از آن دوری نکرده باشم. پس بر محمد و آلش رحمت فرست، و پشیمانیم را، از لغزشهایی که به آن دچار شده‏ام، و تصمیم را بر ترک گناهانی که برایم پیش آید توبه‏ای قرار ده که برای من موجب محبت گردد. ای دوست دار توبه کنندگان. آمین رب العالمین و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین.

منبع: سیره معصومان: امام سجاد؛ سید محسن امین؛ ترجم حسین وجدانی؛ سروش (انتشارات صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران) چاپ سوم 1376.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir