زنده شدن برادر مرده و گواهي به امامت امام صادق

نوع اصطلاح :
عنوان :
زنده شدن برادر مرده و گواهي به امامت امام صادق
جد محمد بن راشد مي‏گويد: خواستم که نزد امام جعفر صادق عليه‏السلام بروم و درباره‏ي مسأله‏اي از ايشان سؤال کنم. گفتند: «سيد حميري شاعر مرده و حضرت براي تشيع جنازه‏ي او رفته است.»
پس به قبرستان رفته و خدمت ايشان رسيدم و سؤال خود را کردم و آن حضرت پاسخ مرا گفتند. وقتي که مي‏خواستم بروم، امام عليه‏السلام لباس مرا گرفت و نگهداشت و فرمود: «شما جوانها علم را ترک کرديد.»
گفتم: «آيا تو امام زمان هستي؟» فرمود: «بلي.»
گفتم: «دليل و نشانه‏ي آن چيست؟» فرمود: «از هر چه مي‏خواهي بخواه ان‏شاءالله برآورده مي‏کنم.»
گفتم: «من برادري داشتم که مرد و او را در اين قبرستان دفن کردم، به اذن خدا وي را براي من زنده کن.»حضرت فرمود: «تو اهل اين کار نيستي ولي برادرت مؤمن بود و اسمش نزد ما احمد است.»
پس نزديک قبر او شد و دعا کرد. ناگهان قبر شکافته شد و برادرم از آن بيرون آمد و رو به من کرد و گفت: «اي برادر! از او (امام صادق عليه‏السلام) پيروي کن و جدا نشو.» سپس به قبرش بازگشت. [1] .

پی نوشت ها:
[1] بحارالانوار ج 47.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir