کفني از مکه

نوع اصطلاح :
عنوان :
کفني از مکه
حضرت امام صادق عليه‏السلام فرمود: از بزرگي به خود بستن و تکبر پرهيز کنيد، زيرا بزرگي رداء خداست و هر که با خدا در رداء او بجنگد خدا او را بشکند و در قيامت خوار سازد.
و از ابراهيم بن عبدالحميد نقل شده که گفت:
بردي از مکه خريدم و قسم خوردم از ملک خود بيرونش نکنم تا کفنم باشد. آن را پوشيده و به عرفات رفتم و در موقف (جايي که حاجيان عصر عرفه مي‏مانند) ماندم؛ از آن جا به مشعر رفته و موقع نماز آن را برداشتم و تا کردم. سپس به سراغ وضو رفتم وقتي که برگشتم، آن را نديدم. سخت غمگين شدم. هنگام صبح برخاستم، وضو گرفتم و با مردم به طرف مني حرکت کردم. در مسجد خيف بودم که پيک حضرت صادق عليه‏السلام آمده و گفت: حضرت مي‏فرمايد: همين ساعت نزد ما بيا. شتابان به حضور حضرت رفته و وارد خيمه‏ي ايشان شدم. سلام کردم و نشستم. حضرت سر بلند کرده و به من رو کرد و فرمود: اي ابراهيم! مي‏خواهي بردي به تو بدهم که کفنت باشد؟ گفتم: به خدا قسم برد من گم شد. غلامش را صدا زد؛ بردي آورد؛ به خدا! عين برد خودم بود و به همان صورت که پيچيده بودم باقي بود. فرمود: بگير و خدا را شکر کن.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir