فریاد رس

نوع اصطلاح :
عنوان :
فریاد رس
در کتاب مستدرک الوسائل مرحوم حاجی نور علی(ع)ه الرحمه از یکی از مشایخ بزرگ نقل می‏کرد که ایشان فرمود: در قریه ما مسجدی بود که متولی آن بنام محمد بن ابی‏اذینه بود این جناب شیخ متولی مسجد و مدرس نیز بود و هر روز در وقت معین مسجد می‏آمد و همآنجا نیز درس می‏داد.
روزی شاگردان هر چه منتظر شدند استاد نیامد دنبالش فرستادند و احوالش را پرسیدند گفتند شیخ بستری شده است همه بر خواستیم به عیادتش رفتیم دیدیم شیخ در رختخواب افتاده و قطیفه‏ای سرتاپایش را پوشانیده است و ناله می‏کند و فریاد می‏زند سوختم سوختم.
احوالش را پرسیدیم؟ گفت: سرتاپایم می‏سوزد مگر رانهایم. پرسیدیم چطور شده سوخت؟
گفت: شب گذشته خوابیدم در عالم رؤیا دیدم قیامت برپا شده و جهنم را آورده‏اند. پل صراط را روی آن گذاشته تا مردم از روی آن بگذرند و من هم از کسانی بودم که می‏بایستی رد می‏شدم، اوّل حرکتم خوب بود امّا هر چه بیشتر جلو می‏رفتم سخت‏تر می‏شد زیرپایم باریکتر می‏شد و جهنم شعله‏ورتر می‏شد. مثل قطعات کره موج می‏زد
آتش سیاه زیر پایم موج می‏زد یک پایم می‏خواست بیفتد با پای دیگر خودم را نگه داشتم بالاخره کار بجائی رسید که افتادم.
شراره آتش مرا رو به پائین کشانید چیزی نمی‏دیدم حیرت و ترس و اضطراب مرا گرفته هر چه دست اینطرف و آنطرف می‏زدم بجائی نمی‏رسید فریادرسی نبود. ناگهان بدلم گذشت مگر نه علی(ع)فریادرس است علاقه به علی(ع)کار خودش را کرد و گفتم یا علی(ع) (یا علی(ع) ادرکنی) ای علی(ع) بفریادم برس.
تا این جمله را بر دل و زبانم گذرانیدم نور علی(ع)را بالای سر خود احساس کردم سرم را بالا کردم دیدم آقا امیرالمؤمنین علی(ع)روی صراط ایستاده است و به من فرمود: دستت را به من بده دست دراز کردم آقا علی(ع)دست شریف و مبارک را جلو آورد آتش کنار رفت دست لطف و عنایت آقا علی(ع)آمد و مرا از جاذبه آتش گرفت و بالا آورد دست روی رانهایم کشید. وحشت زده از خواب بیدار شدم تمام بدنم می‏سوخت جز همان جائی را که آقا علی(ع) امیرالمؤمنین (ع) دست گذارده بود.
قطیفه را کنار زد فقط قسمتهائی از رانش سالم بود، بقیه بدنش همه تاول زده بود و سه ماه معالجه می‏کرد تا خوب شد و هر وقت در مجلسی از او سؤال می‏کردند و شرح ماجرا را می‏گفت از هول تب می‏کرد.

علی(ع) ای جان جانانم، علی(ع) ای دین ایمانم
علی(ع) روحم علی(ع) جانم علی(ع) جانم علی(ع) جانم‏

علی(ع) مولا علی(ع) رهبر علی(ع) سید علی(ع) سرور
علی(ع) جنت علی(ع) کوثر علی(ع) جانم علی(ع) جانم‏

علی(ع) حلال مشکلها علی(ع) روشنگر دلها
علی(ع) شمس قبائلها علی(ع) جانم علی(ع) جانم‏

منبع : کرامات العلویه، علی(ع) میر خلف زاده‏، نشر مهدی یار
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir