سرای سرقت

نوع اصطلاح :
عنوان :
سرای سرقت
مرحوم عالم جلیل القدر حضرت آیة اللّه شیخ علی(ع) اکبر نهاوندی رضوان اللّه تعالی علی(ع)ه در کتاب شریف خزینة الجواهر صفحه ششصد و یک از یکی از ثقات ساکن نجف اشرف نقل فرموده‏اند که زنی بزیارت آقا امیرالمؤمنین علی(ع)آمد که جهت خرج و مخارج خود دوازده تومان آورده بود، اتفاقا بعد از چند روز رفیقش و همسفرش پولهایش را به سرقت برد.
آن زن بیچاره وقتی که آمد جهت مخارج روزانه‏اش پول بردارد دید پولی در کار نیست خیلی منقلب و مضطرب شده. خدایا در این شهر غریب و بی‏کس چه کار کنم؟! خدایا من فردی آبرومندم، بفریادم برس، خلاصه راه چاره را در این دید که خدمت فریادرس بیچارگان آقا علی(ع)برود و خواسته‏اش را با آقا امیرالمؤمنین (ع) در میان گذارد.
زن درمانده آمد حرم آقا علی(ع)و کنار ضریح و عرض می‏کند یا علی(ع) پولها را به هزار مشقّت و سختی بدست آوردم که بزیارت شما بیایم و حال در این شهر غریب و وامانده‏ام... و الان این پول را از شما می‏خواهم.
بعد از درد دل به خانه برگشت دید همسفرش دست و پایش شل و فلج و دهانش کج گردیده. زن ناراحت شده و از همسفرش پرسید چه شده چرا اینطوری شدی؟
گفت بیا پولت را بگیر که علی(ع)مرا زد. بیا و مرا ببخش، آن زن پولها را گرفت و آن زن سارقه را بخشید و از آن پول استری خرید که در صحن مقدّس آقا علی(ع)آب بکشد و قدری را خرج کرد.
زن سارقه توبه نمود و بوسیله توسل به حضرت علی(ع)شفا یافت.

دم همه دم علی(ع) علی(ع)، بحر کرم علی(ع) علی(ع)
صاحب دم علی(ع) علی(ع)، علی(ع) علی(ع) علی(ع) علی(ع)‏

آئینه خدا نما، یاور کل انبیاء
نفس نفیس مصطفی، علی(ع) علی(ع) علی(ع) علی(ع)‏

منبع : کرامات العلویه، علی(ع) میر خلف زاده‏، نشر مهدی یار
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir