عبادت

نوع اصطلاح :
عنوان :
عبادت
روزی پیامبر عظیم الشأن (ص) در میان مسجد نشسته و اصحاب اطراف آن حضرت جمع بودند. جوانی به مسجد وارد شد رسول اکرم (ص) فرمود: این جوان امروز عملی انجام داده که خداوند در قیامت اجازه شفاعت شصت هزار نفر را به او عنایت می‏فرماید.
اصحاب نزد آن جوان رفتند و گفتند تو چه عملی امروز انجام داده‏ای که پیامبر یکچنین لطفی را از خداوند متعال نسبت بتو می‏فرماید. بگو تا ما هم انجام دهیم.
جوان حضور رسول اکرم (ص) آمد و عرض کرد یا رسول‏اللّه من نمی‏دانم امروز چه عملی انجام دادم این مردم با گفتار خویش مرا بحیرت انداختند.
حضرت فرمود ای جوان امروز صبح از خانه‏ات که بیرون آمدی چه کردی؟
عرض کرد: امروز صبح زود از منزل بیرون آمدم چون بوقت کارم زود بود یادم آمد از آن روزی که فرمودید (النظر الی وجه علی(ع) عباده) نگاه کردن بصورت آقا علی(ع)عبادت است. من هم در خانه علی(ع)رفتم حضرت را زیارت کرده و برگشتم. پیامبر اسلام (ص) فرمودند. بخدا قسم بعد دهر قدمی که بقصد زیارت آقا علی(ع)برداشتی حق شفاعت شصت هزار نفر را در روز قیامت داری.

نور مهرت پرتوی از لطف ایزد یا علی(ع)
روح قرآن، باب علم، و جان احمد یا علی(ع)‏

دست در دست یدّاللّه در غدیر خم نبی
با کلام ایزد از مدح تو دم زد یا علی(ع)‏

آفتاب طلعت مهدی که تابد این زمان
در حقیقت از گریبان تو سر زد یا علی(ع)‏

منبع : کرامات العلویه، علی(ع) میر خلف زاده‏، نشر مهدی یار
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir