زیارت قبر امیرالمؤمنین‏

نوع اصطلاح :
عنوان :
زیارت قبر امیرالمؤمنین‏
حضرت صادق علیه‏السلام فرمود: «خداوند، مخلوقی خلق نکرده که بیشتر از ملائکه باشد، و به درستی که هر روزی هفتاد هزار ملک نازل می‏شوند و به بیت المعمور می آیند و طواف می کنند، و چون از طواف فارغ شوند به طواف کعبه می‏روند و چون از طواف کعبه، فارغ شوند به سوی قبر پیامبر صلی اللّه علیه و آله و سلم می روند و بر آن حضرت هم سلام می کنند؛ پس از آن به سوی قبر امیرالمؤمنین علیه‏السلام می‏روند و بر آن حضرت هم سلام می کنند، بعد نزد قبر امام حسین علیه‏السلام هم می‏روند و سلام می‏کنند و به آسمان می‏روند، هر روز تا قیامت، ملائکه نازل می‏شوند».
سپس فرمود: «هر که امیرالمؤمنین علیه‏السلام را زیارت کند و عارف به حق آن حضرت باشد؛ یعنی آن جناب را امام واجب الاطاعه و خلیفه بلافصل داند و از روی تجبر و تکبر به زیارت نیامده باشد، حق تعالی از برای او اجر صد هزار شهید را بنویسد و گناهان گذشته و آینده او را بیامرزد، و در قیامت، او را از جمله ایمنان از سختیهای آن روز مبعوث گرداند و بر او حساب را آسان گرداند؛ و چون از زیارت برگردد، ملائکه او را بدرقه نمایند تا به خانه برگردد و اگر بیمار شود، به عیادت او بیایند و اگر بمیرد، متابعت جنازه او را بکنند تا قبرش و از برای او طلب آمرزش نمایند.»
و امام صادق علیه‏السلام فرمود: «هر که پیاده به زیارت امیرالمؤمنین علیه‏السلام برود، خداوند به هرگامی ثواب یک حج و یک عمره برای او بنویسد و اگر پیاده برگردد به هرگامی ثواب دو حج و دو عمره از برای او بنویسد.»
و در جای دیگر امام صادق علیه‏السلام فرمود: «ای پسر مارد! هر که جدم، امیرالمؤمنین علیه‏السلام را زیارت کند و به حق او آگاه باشد، خداوند از برای او به عدد هرگامی، حج مقبول و عمره پسندیده بنویسد؛ ای پسر مارد! و اللّه نمی‏خورد آتش جهنم قدمی را که غبار آلود شود در زیارت حضرت امیرالمؤمنین علیه‏السلام، خواه پیاده رود و خواه سواره؛ ای پسر مارد! این حدیث را با آب طلا بنویس.»
و حضرتش فرمود: «دردناکی پناه به قبر آن حضرت نمی‏برد مگر آنکه حق تعالی او را شفا کرامت فرماید». [1] .

پی نوشت ها:
[1] فرحه الغری- مفاتیح الجنان ص336 نقل از داستانهایی از زندگانی حضرت علی علیه‏السلام، ص213.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir