معجزه‏ای دیگر

نوع اصطلاح :
عنوان :
معجزه‏ای دیگر
هنگامی که رسول خدا(ص) به حدیبیه رسیدند و مکّیان، او و همراهانش را به محاصره خود درآوردند، (چیزی که در آن بیابان خشک و سوزان، بیش از هر چیز دیگر آنان را آزار می‏داد، مشکل تشنگی بود) شدت تشنگی به قدری بود که چارپایان را هم از پای‏انداخته بود و میزان تشنگی از پهلوها و تهیگاه به هم چسبده اسبان به روشنی محسوس بود.
همراهان رسول خدا(ص) از بی آبی (و ناتوانی) به آن حضرت شکوه بردند و از وی یاری خواستند.
پیامبر گرامی فرمودد تا مشک آبی که ساخته یمن بود حاضر کردند. سپس د دستهای خود را درون آن فرو بردند که ناگاه از میان انگشتان او چشمه‏های آب فوران کرد (و بر زمین جاری شد) و بدین ترتیب همگان سیراب شدند و تمامی اسبها و استرها هم از آن آب نوشیدند و ظروف و مشکهایمان را نیز از آن آب ذخیره کردیم.
قال علی (ع):... لما نزل الحدیبیه و حاصره اهل مکه... ان اصحابه شکوا الیه الظما و اصابهم ذلک حتی التفت خواصر الخیل فذکروا له ذلک فدبر کوه یانیه ثم نصب یده‏ المبارکه فیها فتفجرت من بین اصابعه عیون الما فصرنا و صدرت الخیل روا و ملانا کل مزاده و سقا. [1] .

پی نوشت ها:
[1] بحار، ج 17، ص 286 و ج 107 ص 38.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir