زهرای اطهر تصمیم گرفت نفرین کند

نوع اصطلاح :
عنوان :
زهرای اطهر تصمیم گرفت نفرین کند
از امام صادق علیه‏السلام روایت است که فرمود: وقتی امیرالمؤمنین علیه‏السلام را از منزل بیرون بردند، حضرت فاطمه علیهماالسلام در پشت سر او خارج شد و هیچکدام از بانوان هاشمی نیز نبود مگر اینکه با حضرت حرکت کرد تا نزدیک قبر (پیامبر صلی الله علیه وآله) رسید.
سپس صدا زد: پسر عمویم را رها کنید، سوگند به آنکه محمد پدر مرا به حق برانگیخت اگر او را رها نکنید، موی خود را پریشان می‏کنم و پیراهن پیامبر را بر روی سر می‏گذارم و از خداوند متعال فریادرسی می‏کنم، حضرت صالح نزد خداوند از پدرم گرامی‏تر نیست و نه ناقه او از من و نه بچه او از دو فرزندانم.
سلمان گوید: من نزدیک فاطمه بودم، بخدا سوگند دیدم که پایه‏های دیوارهای مسجد پیامبر صلی الله علیه وآله از بن کنده شد به گونه‏ای که اگر مردی می‏خواست عبور کند می‏توانست.
من گفتم: ای سرور من خداوند تبارک و تعالی پدرت را پیامبر رحمت قرار داد، شما خشم و نقمت مباش، حضرت برگشت و دیوارها به جای خود بازگشت به گونه‏ای که گرد و خاک بر پا شد. [1] .

پی نوشت ها:
[1] الاحتجاج، ج 1، ص 108 تا 114.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir