پیشگوئی شهادت حجر بدری

نوع اصطلاح :
عنوان :
پیشگوئی شهادت حجر بدری
طاووس یمانی گوید: حضرت علی علیه‏السلام به حجر بدری فرمود: ای حجر چه می‏کنی آن زمان که بر روی منبر صنعاء تو را وادار به دشنام و بیزاری از من کنند؟
حجر گفت: به خدا پناه می‏برم از این حادثه، حضرت فرمود: به خدا که این کار خواهد شد و چون چنین شد به من دشنام ده ولی از من بیزاری مجو، هر که از من در دنیا بیزار شود در آخرت از او بیزاری خواهم جست. و سرانجام آنچه حضرت فرموده بود انجام شد، سالیان سال گذشت تا اینکه حجاج او را گرفت و دستور داد تا بر بالای منبر حضرت علی علیه‏السلام را دشنام دهد، حجر بالای منبر رفت و با زیرکی خاصی عبارتی دو پهلو بیان کرد و گفت: ای مردم، امیر شما این مرد به من دستور داده است علی را لعنت کنم، پس د او را لعنت کنید که لعنت خدا بر او باد! [1] .
مؤلف گوید: در برخی از کتب آمده است که این خبیث (حجاج) آن چنان با حضرت علی علیه‏السلام عدوات داشت که سه هزار قبر در اطراف نجف نبش کرد تا شاید جسد مطهر حضرت علی علیه‏السلام را بیرون آورد و جسارت کند اما موفق نشد.

پی نوشت ها:
[1] مدینة المعاجز، ص123.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir