مردم دنیا از دیدگاه علی

نوع اصطلاح :
عنوان :
مردم دنیا از دیدگاه علی
در آن هنگام شما بر هفت دسته‏اید: طبقه اول: در آن بسیاری تقوی و نیکوکاری است تا سال هفتاد هجرت (و در نسخه دیگر اهل سخت و دشوار زندگی کردن و اهل قضاوت هستند تا سال هفتادم هجری). طبقه دوم: اهل بذل و بخشش و مهربانی هستند تا سال دویست و سی هجری، طبقه سوم: اهل پشت نمودن و قطع رابطه با یکدیگرند تا سال پانصد و پنجاه هجری، و طبقه چهارم: اهل سگ صفتی و حسد هستند تا سال هفتصد هجری، طبقه پنجم: اهل تکبر و تهمت هستند تا سال هشتصد و بیست هجری، طبقه ششم: اهل هرج و مرج و خونریزی و سگ صفتی دشمنان و ظهور اهل فسق و خیانت هستند تا سال نهصد و چهل هجری و طبقه هفتم: پس ایشان اهل مکر و فریب و غدر و جنگ و فسق و تفرقه و دشمنی و لهو و بازی های بزرگ شهوترانیها و ساز و نوازهای حرام و کارهای مشکل (یا از نظر دینی که گناهان بزرگ و یا از نظر دنیوی صنایع بسیار مهم) و مرتکب شدن شهوات و خرابی شهرها و دیوارها و انهدام عمارات و قصرها می‏باشند و در این طبقه ظاهر می‏شود آن ملعون (سفیانی) از بیابان شوم و در این طبقه است آشکار شدن پرده حیا و فرجها (زنها پرده عفت خود را عقب می‏زنند) و در این طبقه بر همین حال هستند تا آنکه قائم مهدی صلوات الله علی ظهور کند.
پس از آن حضرت به درخواست بزرگان کوفه احوالات شهرها و اشخاص جانی و فرمانروایان را بیان نمود و از خرابی شهرها و پادشاهان ممالک خبر داد.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir