فریبکاری

نوع اصطلاح :
عنوان :
فریبکاری
در تاریخ طبری آمده: مغیره بن شعبه ادعا می‏کرد که او تازه عهدترین مردم به رسول خدا صلی الله علیه و آله است و به مردم می‏گفت: من انگشتر خود را در میان قبر پیغمبر صلی الله علیه و آله انداختم تا با این بهانه داخل در قبر شده بدن رسول خدا صلی الله علیه و آله را مس نمایم تا من آخرین کسی باشم که از رسول خدا جدا گشته است. طبری از عبدالله بن حرث نقل کرده که می‏گوید: من در زمان خلافت عمر یا عثمان به همراه علی علیه‏السلام برای انجام عمره وارد مکه شدیم و آن حضرت در منزل خواهر خود (ام هانی) اقامت گزید و آنگاه که از اعمال عمره فارغ گردید به خانه بازگشت و غسل نمود در این موقع گروهی از عراقی‏ها به نزد آن حضرت آمده عرضه داشتند: از شما سوالی داریم امام علیه‏السلام به آنان فرمود: گمانم می‏خواهید از مطلبی که مغیره به شما گفته از این که او تازه عهدترین مردم به رسول خداست بپرسید؟
گفتند: آری.
آن حضرت فرمود: دروغ گفته است، تازه عهدترین مردم نسبت به مردم رسول خدا قثم بن عباس می‏باشد و او آخرین نفر ما بوده که از میان قبر پیغمبر صلی الله علیه و آله خارج گشته است. [1] .

پی نوشت ها:
[1] طبری، ج 3، ص 205،. کامل، ابن‏اثیر، ج 2، ص 16.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir