دفاع از وصیت حضرت زهرا

نوع اصطلاح :
عنوان :
دفاع از وصیت حضرت زهرا
پس از ماجرای دردناک کودتای سران سقیفه و رُخ نشان دادن دردها و مصیبت‏ها، و انزوای مظلومانه امامت، یکی از روش‏های مبارزاتی حضرت زهراعلیها السلام، مبارزه منفی بود که وصیت فرمود:
«قبر آن بزرگ بانوی جهانیان مخفی باشد.»
که از آن پس تا روز قیامت علامت سئوالی به درازای تاریخ در برابر ستمگران قرار گرفت که:
«چرا قبر فاطمه علیها السلام مخفی است ؟؟ ! !»
سران سقیفه پس از دفن مخفیانه حضرت زهراعلیها السلام، و پنهان ماندن قبر، به عمق شکست خود پِی برده، تلاشِ همه جانبه‏ای را آغاز کردند تا قبر حضرت زهرا علیها السلام را کشف کنند.
امام علی‏ علیه السلام مسائل امنیتی را دقیقاً رعایت کرده بود و در چند نقطه، قبر نمائی درست کرد که یکی از آن مکان‏ها قبرستان بقیع بود.
فردای آن روز تمام عوامل حکومت خلیفه اوّل به سرکردگی خلیفه دوم، تلاش گسترده‏ای را آغاز کردند و خواستند قبرهای تازه قبرستان بقیع را نبش قبر کنند، که حضرت امیرالمؤمنین‏ علیه السلام لباس مخصوص عملیات رزمی را پوشید و دستمال مخصوص را برپیشانی مبارک بست و در بقیع نشست و فرمود:
(اگر سَرِ یک کُلَنگ بر زمین بقیع اصابت کند، فردی از شما را زنده نمی‏گذارم، اگر من در مسئله امامت صبر کردم برای حفظ اسلام بود، امّا مسئله قبر فاطمه‏علیها السلام، یک مسئله خصوصی و خانوادگی است که دیگر صبر نخواهم کرد.) [1] .

پی نوشت ها:
[1] بحارالانوار ج30.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir