سوگند کذب

نوع اصطلاح :
عنوان :
سوگند کذب
سید جلیل عالم عامل سید نصراللّه مدرس کربلائی نقل نمود: یک بنده خدائی چند گاو را نزدیک اعرابی بطور امانت سپرد. پس از برگشت مطالبه حقش را نمود ولی آن اعرابی انکار وقایع نمود. آن بنده خدا وقتی انکار اعرابی را دید خیلی ناراحت شد فکری نمود و به اعرابی گفت؛ پس بیا برویم نزد قبر آقا علی(ع)سوگند یاد کن که من گاوها را نگرفته‏ام آن وقت من با تو کاری ندارم. هر دو نزد ضریح آقا امیرالمؤمنین (ع) آمدند وقتی که بروضه مقدّس حضرت تشریف آوردند، آن اعرابی بدروغ سوگند یاد نمود. که این شخص از من گاوی طلب ندارد.
تا این جمله را گفت؛ تمام اعضاء بدن بی‏حس شده و نقش زمین گردید، مردم ریختند که او را حرکت دهند و از زمین بردارند نتوانستند تا اینکه آن مرد اعرابی اقرار به حقیقت نمود و از حضرت و آن مرد معذرت خواست تا توانست از زمین جدا گردد.

ای اسم نیکویت دوا
ای ذکر دلجویت شفا

ای مظهر لطف خدا
جانم علی(ع) جانم علی(ع)‏

راز و نیاز من توئی
سوز و گداز من توئی‏

آگه بر از من توئی
جانم علی(ع) جانم علی(ع)‏

از هجر تو دارم بسی
ای دوست دارم مطلبی‏

باز آمرا برسر شبی
جانم علی(ع) جانم علی(ع)‏

ای جان جانانم علی(ع)


منبع : کرامات العلویه، علی(ع) میر خلف زاده‏، نشر مهدی یار
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir