جنت مولی

نوع اصطلاح :
عنوان :
جنت مولی
مرحوم شیخ محمود تاج الواعظین لنگرودی جدّ مؤلّف کتاب دین ما علمای ما متولد کربلا و از طلاّب حوزه نجف اشرف و همدوره مرحوم آیة اللّه شیخ محمد حسین غروی معروف به آیة اللّه کمپانی بود که عمر شریفش را در مطالعه گفتار اهل بیت اطهار (علی(ع)هم‏السلام) صرف نموده و در منبر منابع حدیث و تفسیر آیات را آنچنان بیان می‏کرد که او را بحار متحرک لقب دادند.
نامبرده در لنگرود و اطراف آن شهر منبر می‏رفت ولی مرحوم آیة اللّه حاج شیخ مهدی لاکانی براساس شناختی که از وی داشت خواست که آقا ی تاج به رشت برود زیرا در محیط بزرگتر قدردانی مردم بیشتر خواهد بود.
معظّم له سالها در رشت منبر رفت و سرانجام روز اوّل ذی الحجة الحرام سال 1320 شمسی براساس سکته قلبی دارفانی را وداع گفت مرحوم حاج شیخ مهدی لاکانی می‏فرمود: او را در خواب دیدم و گفتم: مرگ و قبر را چگونه یافتی؟
در جواب گفت: مولایم حضرت امیرالمؤمنین علی(ع)را دیدم که از من دعوت کرد تا در باغی مملوّ از گل قدم بزنیم، من با مولایم حرکت کردم و همچنان در ناز و نعمتم که بودم، هنیا لَهُ، عاشَ سعیدا و ماتَ سعیدا.

دل شد زنامت صیقلی، و از مهر چهرت منجلی
گویم به آوای جلی مولا علی(ع) مولا علی(ع)‏

والاتر از ولا علی(ع)، بالاترین بالا علی(ع)
مولا علی(ع) اولی علی(ع)، حلال مشکلها علی(ع)‏

گفتا سفیر آخرین، ختم رسولان امین
بر خلق عالم اینچنین، حق را علی(ع) باشد ولی‏

از بعد احمد مصطفی، از جمله خاصّان خدا
از ما خَلَق از ما سِوی، هم اکملی هم اعقلی‏

جان تشنه احسان تو، ما بنده فرمان تو
دست من و دامان تو، ای حقتعالی را ولی‏

حلال مشکلها علی(ع)، حلال مشکلها علی(ع)
حلال مشکلها علی(ع)، حلال مشکلها علی(ع)‏

منبع : کرامات العلویه، علی(ع) میر خلف زاده‏، نشر مهدی یار
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir