تحویل اسرار

نوع اصطلاح :
عنوان :
تحویل اسرار
پیامبر خدا(ص) فرموده بود، که برای غسل او از چاه غرس [1] آب تهیه کنم، آن هم به مقدار هفت مشک ؛ و نیز فرموده بود: چون کار غسل پایان گرفت هر که را که در منزل بود، بیرون کن و آنگاه نزدیک جنازه من بیا و دهان خود را بر دهان من بگذار و از هر چه خواهی پرسش کن، از رخدادها و حوادثی که تا روز قیامت در پیش است (که همه را به تو خواهم گفت).
من نیز چنان کردم و اوهم از هر چه که دانستنی بوده پرده برداشت و از حوادث آینده تا لحظه برپایی قیامت آنچه که مربوط به فتنه‏ها و آشوبها بود آگاهم کرد. اکنون هیچ گروهی نیست جز آنکه پیروان حق آنها را از باطلشان می‏شناسم.
قال علی بن ابی طالب: امرنی رسول الله (ص) اذا توفی ان استقی سبع قرب من بئر غرس فاغسله بها فاذا غسلته و فرغت من غسله اخرجت من فی البیت، قال: فاذا اخرجتهم فضع فاک علی فی ثم سلنی عما هو کائن الی ان تقوم الساعه من امر الفتن (قال علی (ع)) ففعلت ذلک فانبانی بما یکون الی ان تقوم الساعه و ما من فئه تکون الا و انا اعرف اهل ضلالها من اهل حقها. [2] .

پی نوشت ها:
[1] چاهی است در بخش شرقی مسجد قبا. امروز نیز همان چاه و اطرافش به همین نام شهرت دارد. (قاموس المحیط). از بعضی روایات چنین بر می‏آید که آن چاه به خود حضرت حضور داشته است.
[2] بحار،ج 22، ص 517؛ مستدرک الوسائل، ج 2، ص 192.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir