قرآن و اسلام در آخرالزمان

نوع اصطلاح :
عنوان :
قرآن و اسلام در آخرالزمان
امیرالمؤمنین علیه‏السّلام در مورد مساجد و مسلمانان آخرالزمان می‏فرماید:
یأتی علی الناس زمان لا یبقی من القرآن الارسمه و من الاسلام الا اسمه، مساجدهم یومئذ عامرة من البناء خالیة من الهدی. زمانی بر مردم می‏آید که از قرآن باقی نماند مگر خط و نشان آن (خوب می‏نویسد و چاپ می‏کنند اما از علم و عمل خبری نیست) و از اسلام نماند مگر اسمی (فقط نامشان مسلمان است وگرنه از نظر عقائد و اخلاق و اعمال بوئی از اسلام نبرده‏اند).
مسجدهای آنها از نظر ساختمان آباد است (مساجد را مجلل و زیبا می‏سازند) اما از هدایت (و بیان احکام دین) تهی و خراب است. ساکنین و سازنده‏های آن بدترین اهل زمین هستند، آنها سرمنشاء فتنه و پناهگاه گناه هستند.
آنکه از فتنه کناره‏گیری کند به فتنه برمی‏گردانند و هر که عقب افتاده به طرف آن می‏کشانند، خداوند سبحان می‏فرماید: به خودم سوگند که چنان فتنه‏ای بر آنها بفرستم که شخص بردبار در آن حیران ماند و قطعا انجام می‏دهد. سپس فرمود: و ما از خداوند درخواست می‏کنیم ما را از لغزش د غفلت برهاند. [1] .

پی نوشت ها:
[1] نهج‏البلاغه فیض الاسلام کلمات قصار 361.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir