خالی نماندن زمین از حجت خدا

نوع اصطلاح :
عنوان :
خالی نماندن زمین از حجت خدا
امام صادق علیه السّلام فرمود: یک خبر که بفهمی بهتر از ده خبر است که نقل کنی، همانا برای هر حقی حقیقتی است و برای هر ثوابی نوری. به خدا قسم ما از شیعیان خود کسی را فقیه (دانشمند) نمی‏شماریم مگر اینکه از کیفیت سخن و بیان، منظور ما را متوجه شود (سخندان و کنایه فهم باشد).
همانا امیرالمؤمنین علیه‏السّلام بر منبر کوفه فرمود:
در پشت سر شما فتنه‏های تاریک و ظلمتی کور است که از آن نجات پیدا نکند مگر گمنام. عرض شد یا امیرالمؤمنین گمنام چیست؟ فرمود: کسی که مردم را بشناسد ولی آنها او را نشاسند، بدانید که زمین هیچگاه از حجت خدای عزوجل خالی نمی‏شود ولی خداوند گروهی از مردم را بخاطر ستمی که بر خودشان کرده‏اند، آنها را به خودشان واگذار کرده کور گرداند، اگر زمین ساعتی از حجت خدا خالی ماند، اهلش را فرو برد، حجت خدا مردم را می‏شناسد ولی آنها او را نمی‏شناسند. همچنان که یوسف مردم را می‏شناخت ولی مردم او را نمی‏شناختند سپس حضرت آیه‏ای را تلاوت نمود که مضمون آن این است: ای حسرت بر بندگان که هیچ فرستاده‏ای نیامد مگر اینکه او را مسخره نمودند. [1] .

پی نوشت ها:
[1] الغیبة للنعمانی.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir