من هم بیش از این پاسخی نداشتم

نوع اصطلاح :
عنوان :
من هم بیش از این پاسخی نداشتم
روزی حضرت امام حسن علیه‏السلام در مجلس پدر نشسته بود، ناگهان گروهی وارد شده از آن حضرت جویای امیرالمومنین شدند. امام حسن علیه‏السلام به آنان فرمود: مطلب شما چیست؟ آن را بگویید.گفتند: مردی با همسر خود همبستر شده و آنگاه زن با دوشیزه‏ای مساحقه نموده و او آبستن شده است، حکمش چیست؟ امام حسن علیه‏السلام فرمود: مشکلی است که علاج آن با اباالحسن است و من پاسخ شما را می‏گویم اگر صحیح بود از جانب خداوند و امیرالمومنین است و اگر خطا بود از سوی خودم می‏باشد و امیدوارم اشتباه نکنم؛ اولا: آن زن باید مهر دختر را بپردازد؛ زیرا با زاییدن بکارتش زایل می‏شود. و ثانیا: زن باید سنگسار شود چون با داشتن شوهر، مرتکب گناه بزرگی شده است، و پس از آن که دختر، فرزند را زایید بر او حد زنا جاری می‏کنند و فرزند را به صاحب نطفه رد می‏نمایند.
آن جماعت برگشته اتفاقا امیرالمومنین را در بین راه ملاقات نمودند، آن حضرت علیه‏السلام به ایشان فرمود: از فرزندم حسن چه پرسیدید و او به شما چه پاسخ داد؟
آنان سوال و جواب را عرضه داشتند، آن حضرت علیه السلام فرمود: اگر این مسأله را از من می‏پرسیدید من هم بیش از این پاسخی نداشتم. [1] .

پی نوشت ها:
[1] فروع کافی، کتاب الحدود، بعد باب الحد فی السحق، حدیث 1.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir