جهاد.. جهاد... جهاد...

نوع اصطلاح :
عنوان :
جهاد.. جهاد... جهاد...
خداوند از ما شکرگزاري مي‏طلبد، و خلافت خود را بر زمين به ما مي‏سپارد. فرصت ما محدود است پس بايد به جهاد برخاست...
جهاد... جهاد. تا بدين وسيله شکرگزاري خداوند را به جاي آوريم و شايستگي خود را براي کسب خلافت او و نيل به بهشت او نشان دهيم.
امام علي (ع) مي‏گويد:
و الله مستاديکم شکره، و مورثکم امره، و ممهلکم في مضمار ممدود لتتنازعوا سبقه، فشدوا عقد المازر، و اطووا فضول الخواصر، لا نجتمع عزيمه و وليمه، ما انقض النوم لعزائم اليوم، و امخي الظلم لتذاکير الهمم.
«خداوند به پاس نعمتهايش از شما شکرگزاري مي‏خواهد و خلافت خود را به شما وامي‏گذارد. و درميدان زندگي به شما فرصت مي‏دهد تا با يکديگر رقابت کنيد (جايزه‏ي اين مسابقه، همانا بهشت است). پس کمر همت بربنديد، و جامه‏هاي دست و پا گير را از تن در کنيد (شما را از حرکت باز ندارد) و بدانيد که سخت‏کوشي با خوشگذراني سازگار نيست (با فروغلتيدن به لذت‏راني، نمي‏توان شهد پيروزي را چشيد) بسا که خواب، عزم‏هاي روز را در هم شکسته و تيرگي‏هاي شب، که همت‏هاي والا را سست کرده‏اند.» [1] .

پی نوشت ها:
[1] نهج‏البلاغه، خطبه‏ي 211.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir