ضرورت آمادگي رزمي

نوع اصطلاح :
عنوان :
ضرورت آمادگي رزمي
برخي از بزدلان با توسل به فلسفه بافيهاي پوچ و نظريات بي‏پايه و سترون از برداشتن سلاح خودداري مي‏کنند و از ميدان کارزار مي‏گريزند.
بعضي از آنها وقتي فعاليت دشمن را مي‏بينند، رخوت خود را اين چنين توجيه مي‏کنند که: «باطل با از زبان افتادن نابود مي‏شود، بنابراين درباره‏ي او سکوت کنيد و نامي از او نبريد. خود محو و نابود خواهد شد!»
و گروهي از آنان پيروزيهاي دشمن را که مي‏بينند، فرار خود را اين چنين توجيه مي‏کنند که: «حق چيره مي‏گردد و باطل از بين مي‏رود» و «زمان، خود، کار دشمن را خواهد ساخت».
و برخي ديگر انتظار دارند که خداوند به جاي آنها با دشمن روبرو شود، مثل آن بي‏خبراني که به پيامبرشان گفتند: «تو با خداي خود به جنگ آنها برو، ما همين جا نشسته‏ايم! سوره‏ي مائده، آيه‏ي 24»
مردم کمابيش چنين گرايشهائي دارند.
اما موضوع از نظر امام (ع) چيز ديگري است.
هنگامي که طلحه و زبير عليه امام به گردآوري نيرو دست زدند، امام با شدت و جديت بيشتري به تدارک نيرو پرداخت و فرمود:
و الله لا اکون کالضبع تنام علي طول اللدم، حتي يصل اليها طالبها و يختلها راصدها، و لکني اضرب بالمقبل الي الحق، المدبر عنه، و بالسامع المطيع، العاصي المريب ابدا حتي ياتي علي يومي، فوالله مازلت مدفوعا عن حقي، مستاترا علي، منذ قبض الله نبيه- صلي الله عليه و آله- حتي يوم الناس هذا.
«به خدا سوگند... من چون کفتار نيستم که شکارچي براي اغفال او با نواخت يکسان، چوب بر زمين کوبد، تا او به خواب رود، و صياد نيرنگباز به دامش اندازد.
بلکه من تا روزي که جان در بدن دارم، به همدستي ياوران حق، بر حق ستيزان مي‏تازم و به ياري پيروان حق، سرکشان بدآئين را درهم مي‏کوبم... و به خدا سوگند از آن زمان که خداوند پيامبرش را به نزد خويش برد تا امروز پيوسته حق مرا پايمال کرده‏اند و ديگران را بر من برتري داده‏اند.» [1] .

پی نوشت ها:
[1] نهج‏البلاغه، خطبه‏ي 6.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir