زیارت امین الله

نوع اصطلاح :
عنوان :
زیارت امین الله
علامه مجلسی رضوان اللّه تعالی علی(ع)ه فرمود: زیارت معروف به امین اللّه بهترین زیارتهائیست که متعلق به آقا مولی الموحدین امیرالمؤمنین علی(ع)است هم از نظر متن و هم از نظر سند که می‏توان در جمیع روضات مقدسه و عتبات عالیات و حرمهای مطهر ائمه و امام زاده‏ها (علی(ع)هم‏السلام) باید خواند و بر این زیارت مواظبت کرد و کیفیت آن در مفاتیح‏الجنان مرحوم محدث قمی رضوان اللّه تعالی علی(ع)ه آمده و چنانچه بسندهای معتبره روایت شده از جابر از امام محمّد باقر(ع) که فرمود هر وقت امام زین العابدین (ع) بزیارت قبر آقا امیرالمؤمنین (ع) تشریف می‏آوردند. نزد قبر آنحضرت می‏ایستاد و گریه و ناله می‏کرد و می‏فرمود: السلام علی(ع)ک یا امین اللّه فی ارضه و حجته علی(ع) عباده السلام علی(ع)ک یا امیرالمؤمنین اشهد انک... الی آخر. آقا امام محمد باقر(ع) فرمود: هرکس از شیعیان ما این زیارت و این دعا را در نزد قبر و (ضریح) آقا حضرت امیرالمؤمنین (ع) یا در کنار قبر یا ضریح هر کدام از امامان و امام زادگان (علی(ع)هم‏السلام) بخواند حقتعالی این زیارت و دعای او را در نامه‏ای از نور بالا می‏برند و مُهر حضرت محمد (ص) را بر آن نامه می‏زنند و این نامه همینطور محفوظ می‏ماند تا تسلیم بمقام شامخ آقا حضرت حجة بن الحسن عجل اللّه تعالی فرجه نمایند پس صاحب نامه را ببشارت و تحیت و کرامت استقبال می‏فرمایند:

خانه و زادگاه تو، بیت خداست یا علی(ع)
چهره دلگشای تو، قبله نماست یا علی(ع)‏

زمزمه ولایتت، سوره مؤمنون بُوَد
روز نخست بر لبت، ذکر خداست یا علی(ع)‏

بر دهن تو مصطفی، بوسه زد از تَبَسُّمَت
خنده تو، شکوفه، عشق و صفاست یا علی(ع)‏

رحمت حق، ولای تو، یاور تو، خدای تو
هرکه ز حقّ جُدا بُوَد، از تو جداست یا علی(ع)‏

ذکر خدا خدای تو، اشک تو، ناله‏های تو
سوز دل و، صفای تو، روح دعاست یا علی(ع)‏


منبع : کرامات العلویه، علی(ع) میر خلف زاده‏، نشر مهدی یار
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir