ومیراث النبوة عندکم

نوع اصطلاح :
عنوان :
ومیراث النبوة عندکم
در این فراز عرضه می‏داریم: ای امامان معصوم، میراث و ارث باقی‏مانده انبیای گذشته و میراث نبوّت، نزد شماست. یعنی ارث نبوّت را شما برده‏اید و همان‏گونه که آنها حجّت خدا در روی زمین بودند و دارای مقام عظما، شما نیز از آنان ارث برده و مقام پیامبران را (و حتّی برتر از آنان را) دارا می‏باشید. و همچنین ارث انبیا که شامل کتاب‏های آسمانی آنها است، نزد شماست.
قال الصادق علیه السلام: «انَّ عِندَنا الجفر الاحمر والجفر الاَبیض و مُصحف فاطمة علیها السلام فسَئَلَ عن تَفسیر هذا الکَلام. فقال: اما الجفر الاحمر فوِعاءٌ فیه سلاِح رسول اللّه و لَن یخرج حتی یقوم قائمَنا اَهل البیت و اما الجفر الابیض فوعاٌء فیه تُوراة موسی و اِنجیلَ عیسی و زبُور داوُد و کتب اللّه الأولی و اما مُصحف فاطمة ففیه ما یکون مِن حادث و اَسماء من یملک الی ان تقوم الساعة».[1] .
امام صادق علیه السلام فرمودند: همانا جفر قرمز و جفر سفید و کتاب فاطمه نزد ماست. کسی از تفسیر این کلمات سؤال کرد؟ حضرت فرمودند: جفر قرمز، صندوقچه چرمی است که در آن سلاح رسول خدا است و آن خارج نمی‏شود تا زمان قیام قائم ما اهل بیت و جفر سفید، صندوقچه چرمی است که در آن تورات حضرت موسی، انجیل حضرت عیسی و زبور حضرت داود و کتاب‏های الهی (آسمانی) وجود دارد و کتاب حضرت فاطمه علیها السلام که در آن هر چیزی که اتّفاق می‏افتد و تمامی اسامی صاحبان قدرت تا روز قیامت وجود دارد.
ائمّه اطهار علیهم السلام حتّی از وسائل انبیا که با آن معجزه می‏نمودند، ارث برده‏اند.
قال الصادق علیه السلام: «اَلواح مُوسی عِندَنا و عَصا مُوسی عِندَنا و نَحنُ وَرَثَة النَبِیین».[2] .
امام صادق علیه السلام فرمودند: ده فرمان موسی و عصای او نزد ماست و ما وارثان پیامبران هستیم.

پی نوشت ها:
[1] بحارالانوار، ج 26، ص 18.
[2] کافی، ج 1، ص 231.

منبع: پرچم‏داران هدایت، تدبری در زیارت جامعه کبیره؛ سید احمد سجادی؛ انتشارات اسوه؛ چاپ اول خرداد 1388.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir