وتزکیة لنا وکفارة لذنوبنا

نوع اصطلاح :
عنوان :
وتزکیة لنا وکفارة لذنوبنا
در این فراز به امامان معصوم علیهم السلام عرضه می‏داریم: خداوند، قبول ولایتتان و درود فرستادن بر شما را، برای ما تزکیه و کفاره گناهانمان قرار داد.
قال رسول اللّه صلی الله علیه وآله: «مَن صلّی عَلی مرَّةً خلق اللّه تَعالی یوْم القیامَة عَلی رَأْسه نُوراً و علی یمینِهِ نُوراً و عَلی شماله نُوراً و عَلی فَوْقه نُوراً و عَلی تَحْته نُوراً و فی جَمیع اَعْضائه نُوراً».[1] . پیامبر صلی الله علیه وآله فرمودند: هر کس یک مرتبه بر من درود فرستد، در روز قیامت در حالی که بر سر و طرف راست و چپ و بالا و پایین و در تمامی اعضا و جوارحش نور می‏درخشد، مبعوث می‏گردد. در کتاب‏های روایی، آثار فراوانی برای درود فرستادن بر پیامبر و خاندان پاکش ذکر نموده‏اند که علّامه مجلسی قدس سره در جلد 94 بعضی از آن روایات را در چهل صفحه ذکر کرده است.

پی نوشت ها:
[1] بحارالانوار، ج 94، ص 64.

منبع: پرچم‏داران هدایت، تدبری در زیارت جامعه کبیره؛ سید احمد سجادی؛ انتشارات اسوه؛ چاپ اول خرداد 1388.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir