فضیلت علما و دانشمندان

نوع اصطلاح :
عنوان :
فضیلت علما و دانشمندان
اگر این گونه نبود که پس از غیبت حضرت قائم - که بر او درود و سلام باد - دانشمندانی به سوی او دعوت می‏کنند، و روش او را برای خواهندگان بیان، و با برهان و دلیل از دین او دفاع می‏کنند، و بندگان ضعیف و ساده دل را از چنگ ابلیسان، و دام دشمنان و از درگاه حق رانده شدگان نجات می‏دهند، تمام مردم از حق روی گردان می‏شدند، و حقیقت ایمان برایشان مشتبه می‏گشت، لیکن علما مهار دل شیعیان را در دست دارند، همانگونه که کشتیبان سکان کشتی را بدست دارد، آنان نزد خداوند متعال برتر و گرامیترین هستند.

قوله فی فضل العلماء
لولا من یبقی بعد غیبة قائمنا علیه‏السلام من العلماء الداعین الیه، و الدالین علیه، و الذابین عن دینه بحجج الله، و المنقذین لضعفاء عباد الله من شباک ابلیس و مردته، و من فخاخ النواصب، لما بقی احد الا ارتد عن دین الله، و لکنهم الذین یمسکون ازمة قلوب ضعفاء الشیعة کما یمسک صاحب السفینة سکانها، اولئک هم الافضلون عند الله عزوجل.

منبع: صحیفه امام هادی؛ جواد قیومی اصفهانی؛ دفتر انتشارات اسلامی وابسته به جامعه مدرسین حوزه علمیه قم؛ چاپ اول 1381.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir