صدا و لحن نیکو

نوع اصطلاح :
عنوان :
صدا و لحن نیکو
آیت الله العظمی سید شهاب‏الدین نجفی مرعشی رحمه الله فرمودند:
بار دیگر در همان زمان اقامت در سامرا چندی در سرداب مقدس شب‏ها بیتوته می‏کردم. شب‏های زمستان بود. در اواخر یکی از آن شب‏ها که در سرداب مقدس بودم، ناگاه صدای پایی شنیدم. با آن که در سرداب بسته بود، فوق‏العاده وحشت نمودم که شاید یکی از مخالفان شیعه و از دشمنان اهل بیت علیهم‏السلام باشد. شمعی که با خود داشتم خاموش شده بود، اما صدا و لحن نیکویی به گوشم رسید که فرمود: سلام علیکم و نام مرا به زبان آورد. من جواب دادم و ئعرض کردم: شما کی هستید؟ فرمود: یکی از بنی‏اعمام شما. عرض کردم: در سرداب بسته بود شما از کجا وارد شدید؟ سید فرمود: ان الله علی کل شی‏ء قدیر. من عرض کردم: اهل کجا هستید؟ فرمود: اهل حجازم. سید حجازی فرمود: چرا در این وقت به این جا آمده‏اید؟ عرض کردم: حوائجی دارم و به جهت آنها متوسل شده‏ام. فرمود: جز یک حاجت بقیه‏ی حوائج شما برآورده خواهد شد. سپس آن سید حجازی سفارش‏هایی را کردند، از جمله تأکید بر اقامه‏ی نماز جماعت، مطالعه‏ی فقه حدیث، تفسیر، صله‏ی رحم، رعایت حقوق استادان و معلمان و تأکید در مطالعه و حفظ «نهج‏البلاغه» و ادعیه‏ی «صحیفه‏ی سجادیه». من از آن سید حجازی خواستم که برای من به درگاه الهی دعا کند. آن بزرگوار دست‏ها را به سوی آسمان برداشت و عرض کرد:
الهی بحق النبی و آله این سید را موفق به خدمت شرع بفرما، حلاوت مناجات با خود را به او بچشان، حب او را در قلوب مردم جای ده و او را از شر و کید شیاطین، مخصوصا حسد مصون فرما. در طی صحبت آن سید حجازی قدری تربت حضرت سیدالشهداء علیه‏السلام را که با هیچ چیز مخلوط نبود و به اندازه‏ی چند مثقال بود، به من داد که مختصری از آن تربت هنوز در نزد من است و یک انگشتر عقیق هم به من داد که هنوز هم آن را دارم و آثار فراوانی از آن دیده‏ام.
پس از آن زمان ناگاه فهمیدم که آن سید حجازی ناپدید شد و من آن زمان فهمیدم که آن سید حجازی امام زمان علیه‏السلام بوده است و متأسفانه در وقت حضور وی ندانستم.

منبع: چهره‏های درخشان سامراء‏؛ علی ربانی خلخالی؛ انتشارات مکتب الحسین چاپ اول اردیبهشت 1386.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir