پر شدن ملائکه مسلح مابین آسمان و زمین

نوع اصطلاح :
عنوان :
پر شدن ملائکه مسلح مابین آسمان و زمین
می‏گویند: روزی متوکل یا کس دیگری از خلفاء بنی‏عباس به لشگر خود که نود هزار نفر از ترکها بودند و در سامراء قرار داشتند دستور داد که هر کدام توبره‏ی اسب خود را از گل سرخ پر کنند و در میان بیابان وسیعی در یک جا روی هم بریزند. آنها هم چنین کردند و آن گل‏ها مثل کوه بزرگی شد و اسم آن را تل توبره‏ها نهادند. آنگاه متوکل بالای آن تل رفت و حضرت امام علی النقی علیه‏السلام را نیز به آنجا طلبید و گفت: «شما را اینجا خواستم تا لشگرهای مرا مشاهده کنی.» و دستور داده بود که لشگریان با زینت و اسلحه‏ی تمام حاضر باشند و می‏خواست شوکت و اقتدار خود را نشان دهد تا مبادا آن حضرت یا یکی از اهل‏بیت او، قصد قیام علیه او را بنماید. امام هادی علیه‏السلام فرمود: «می‏خواهی من هم لشگر خود را به تو نشان بدهم؟»
او گفت: «بلی.» پس حضرت دعا کرد و فرمود: «نگاه کن.» وقتی او نگاه کرد دید مابین آسمان و زمین، از مشرق تا مغرب پر از ملائکه‏ی مسلح بودند. خلیفه‏ی عباسی وقتی این منظره را دید غش کرد و بیهوش شد. وقتی به هوش آمد، حضرت فرمود: «ما به دنیای شما کاری نداریم، ما مشغول امر آخرت می باشیم. بر تو باکی نباشد از آنچه گمان کرده‏ای.» یعنی اگر گمان می‏کنی که ما برعلیه تو قیام خواهیم کرد از این خیال راحت باش که ما چنین اراده‏ای را نداریم. [1] .

پی نوشت ها:
[1] منتهی الآمال.

منبع: عجایب و معجزات شگفت‏انگیزی از امام هادی‏؛ واحد تحقیقاتی گل نرگس؛ شمیم گل نرگس چاپ چهارم 1386.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir