خبر دادن از جسم مدفون در زیرزمین

نوع اصطلاح :
عنوان :
خبر دادن از جسم مدفون در زیرزمین
و از همان کتاب از منتصر پسر متوکل نقل کرده که پدرم مورد (آس) فراوانی در جایی کاشت وقتی که همه‏ی آن زمین را فراگرفت و زیباییش نمایان گشت به پیش‏ خدمت‏ها دستور داد وسط بستان برای او جایگاهی بلند ساختند و آنجا را برای وی فرش کردند من بالای سر او ایستاده بودم سر را بلند کرد و به من گفت: ای رافضی (شیعه) از این پروردگار سیاهت (امام هادی علیه‏السلام) بپرس چرا این مورد در میان بقیه این بوستان رنگش زرد است و زیبا نیست؟ تو گمان می‏کنی که او از غیب خبر می‏دهد. گفتم: او غیب نمی‏داند، پس از آن خدمت امام علی النقی علیه‏السلام رفتم و او را در جریان گذاشتم فرمود: پسرم برو و زیر آن را حفر کن در آنجا جمجمه‏ای پوسیده است و زردی آن آس در اثر بخار و بوی گند آن جمجمه است. منتصر می‏گوید: دستور حضرت را عمل نمودم همان گونه بود که فرموده بود سپس حضرت به من فرمود: پسرم این موضوع را به کسی خبر نده مگر کسی که مانند آن را به تو خبر دهد. [1] .

پی نوشت ها:
[1] مدینة المعاجز، ج 7، ص 494.

منبع: زندگانی عسکریین: امام علی النقی‏؛ عباس حاجیانی دشتی؛ موعود اسلام چاپ اول 1386.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir