استر ابوهاشم را راهوار نمود

نوع اصطلاح :
عنوان :
استر ابوهاشم را راهوار نمود
و نیز از الخرائج نقل نموده که ابوهاشم جعفری بعد از شهادت امام جواد و رضا علیهماالسلام تنها به امام هادی علیه‏السلام دلبستگی داشت روزی به امام علیه‏السلام شکایت نمود از اینکه وقتی که از سامرا به بغداد برمی‏گردد شوق زیادی به تشرف خدمت آن حضرت دارد ولی قدرت بازگشت دوباره ندارد.
سپس عرض نمود: ای سید من! همه وقت برایم مقدور نیست که با کشتی از طریق آب شرفیاب خدمتت گردم، با مرکب سواری می‏آیم و مرکبی غیر از استرم ندارم آن هم ضعیف است پس برایم دعا کن که خداوند توان زیارت شما را به من عنایت نماید. حضرت فرمود: «قواک الله یا أباهاشم و قوی برذونک؛ ای اباهاشم خدا تو و استرت را نیرومند گرداند».
پس از آن ابوهاشم نماز صبح را در بغداد می‏خواند و با همان استر به سامرا می‏آمد و ظهر را در سامرا درک می‏نمود و اگر می‏خواست همان روز به بغداد برمی‏گشت و این از شگفت انگیزترین کراماتی است که دیده شده. [1] .

پی نوشت ها:
[1] القطرة، ج 1، ص 425.

منبع: زندگانی عسکریین امام علی النقی؛ عباس حاجیانی دشتی؛ موعود اسلام چاپ اول 1386.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir