علی بن جعفر

نوع اصطلاح :
عنوان :
علی بن جعفر
این علی بن جعفر وکیل حضرت امام علی النقی علیه‏السلام و مورد وثوق بوده است . وقتی بدخواهان علی بن جعفر نزد متوکل از وی سعایت و شکایت نمودند متوکل او را زندانی نمود و در نظر گرفت که وی را به قتل برساند .
همین که این خبر به گوش علی بن جعفر رسید نامه‏ای از زندان برای حضرت امام علی النقی نوشت که مضمون آن این بود : شما را به خدا قسم می‏دهم که درباره‏ی من فکری بفرمائید ! زیرا می‏ترسم که (راجع به مذهبم ) دچار شک و تردید شوم ؟ !
حضرت هادی علیه‏السلام وعده فرمود که در شب جمعه برای تو دعا خواهم نمود . همین که شب جمعه فرا رسید و حضرت هادی دعا کرد متوکل دچار تب شد و تب وی شدید گردید تا اینکه روز دوشنبه بانک و شیون از برای او برخواست !
وقتی تب متوکل به آن شدت رسید دستور داد تا زندانیان را یک یک آزاد نمودند و به خصوص درباره‏ی علی بن جعفر سفارش‏ کرد تا آزادش نمایند و از او حلالیت بخواهند .
موقعی که علی بن جعفر از زندان آزاد شد به دستور حضرت هادی متوجه مکه و در آنجا مجاور گردید . پس از این جریان بود که متوکل بهبودی یافت .

منبع: ستارگان درخشان (جلد 12)؛ محمد جواد نجفی؛ کتابفروشی اسلامیه؛ چاپ پنجم 1376.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir