فضیلت صلوات هنگام بوسیدن گل‏

نوع اصطلاح :
عنوان :
فضیلت صلوات هنگام بوسیدن گل‏
کلینی با سند خود از ابوهاشم جعفری نقل می‏کند که گفت:
به خدمت امام هادی علیه‏السلام رسیدم، یکی از کودکانش آمد، و گلی به او داد، حضرت علیه‏السلام آن را بوسید، و بر چشم نهاد، سپس به من داد، و فرمود: اباهاشم! هر که گلی یا شاخه‏ای از ریحان بگیرد، و آن را ببوسد، و بر چشم نهد، سپس بر محمد و آل او صلوات بفرستد، خداوند به شمار ریگ‏های کوه عالج برایش حسنه می‏نویسد، و به شمار آن گناهانش را پاک می‏کند.

و روی أیضا: عن علی بن محمد، عن بعض أصحابه، عن أبی‏هاشم الجعفری، قال: دخلت علی أبی‏الحسن صاحب العسکر علیه‏السلام فجاء صبی من صبیانه، فناوله وردة، فقبلها و وضعها علی عینیه، ثم نأولنیها و قال:
یا أباهاشم! من تناول وردة أو ریحانة فقبلها و وضعها علی عینیه، ثم صلی علی محمد و آل محمد - الأئمة - کتب الله له الحسنات مثل رمل عالج، و محا عنه من السیئات مثل ذلک [1] .

پی نوشت ها:
[1] الکافی 6: 525 ح 5، وسائل الشیعة 1: 460 ح 1847.

منبع: فرهنگ جامع سخنان امام هادی؛ تهیه و تدوین گروه حدیث پژوهشکده باقر العلوم؛ مترجم علی مؤیدی؛ نشر معروف چاپ اول دی 1384.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir