دعای امام هادی برای بیماران‏

نوع اصطلاح :
عنوان :
دعای امام هادی برای بیماران‏
راوندی نقل می‏کند که:
برخی به امام حسن عسکری علیه‏السلام [یا طبق نسخه‏ی بحار: به امام هادی علیه‏السلام] نامه نوشته: و از صرعی [1] که کودکش را می‏گرفت، به حضرت علیه‏السلام شکایت کرد. امام علیه‏السلام فرمود: این [دعا] را در ورقی بنویس، و بر او آویزان کن، او انجام داد، و فرزندش به خواست خدا شفا یافت، دعا این است: بسم الله العلی العظیم الحلیم الکریم القدیم، الذی لا یزول، اعوذ بعزة الحی الذی لا یموت من شر کل حی یموت؛ به نام خداوند والا مقام، بزرگ مرتبه‏ی بردبار، بخشنده‏ی ازلی، آن که همیشه هست، پناه می‏برم، به عزتمندی خداوند زنده‏ای که نمی‏میرد، از شر هر زنده‏ای که می‏میرد.

قال الراوندی:
و کان بعضهم کتب الی الحسن العسکری علیه‏السلام [2] فی صبی له یشتکی ریح أم الصبیان، فقال: اکتب فی ورق و علقه علیه، ففعل فعوفی باذن الله، و المکتوب هذا:
بسم الله العلی العظیم الحلیم الکریم القدیم، الذی لا یزول أعوذ بعزة الحی الذی لا یموت من شر کل حی یموت [3] .

پی نوشت ها:
[1] ریح ام‏الصبیان که در متن آمده، نوعی صرع، و بادی است که عارض بچه‏های نوزاد می‏شود و موجب غش می‏گردد. [اقتباس از لغت‏نامه سیاح 1 / 48].
[2] فی بحارالأنوار: أبی‏الحسن العسکری علیه‏السلام.
[3] الدعوات: 201 ح 554، بحارالأنوار 95: 151 ح 12، مسند الامام الهادی علیه‏السلام: 197 ح 17.

منبع: فرهنگ جامع سخنان امام هادی؛ تهیه و تدوین گروه حدیث پژوهشکده باقر العلوم؛ مترجم علی مؤیدی؛ نشر معروف چاپ اول دی 1384.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir