دعای امام هادی برای سری بن سلامه‏

نوع اصطلاح :
عنوان :
دعای امام هادی برای سری بن سلامه‏
سید قزوینی در کتاب الدر النظیم آورده است که:
سری بن سلامه به امام هادی علیه‏السلام نامه نوشت، و از او درباره‏ی غلو کنندگان، و عقایدشان پرسید، و اظهار داشت که از آزار ایشان به برادران ایمانی خود که ضعف عقیده دارند می‏ترسد، و خواست که امام علیه‏السلام برای او و برادران ایمانی‏اش دعا کند.
امام علیه‏السلام پاسخ داد: خدا غلوی را که ایشان در آن افتاده‏اند از شما دور کند، ایشان را همین بس که خدا و اولیایش، از ایشان بیزارند، خدا این [ایمان، و ولایت ما] را که دارید پایدار کند، و آن را امانتی نکند، و شما را به سخن حق [توحیدی]، در دنیا و آخرت ثابت قدم فرماید، و پس از هدایت، گمراهتان نسازد، و خدا را بسیار ستایش می‏کنم، و از او سپاسگزارم.

قال السید القزوینی:
فی کتاب «الدر النظیم»: و کتب السری بن سلامة [1] الی أبی‏الحسن علیه‏السلام، سأله عن الغالیة و ما یدعون الیه، و ما یتخوف من معرتهم [2] علی ضعف اخوانه [فی العقیدة]، و سأله الدعاء له و لاخوانه فی ذلک؟ فأجاب علیه‏السلام:
عدل الله عنکم ما سلکوا فیه من الغلو، فحسبهم أن تبرأ الله عزوجل و أولیاؤه منهم، و جعل الله ما أنتم علیه مستقرا، و لا جعله مستودعا، و ثبتکم بالقول الثابت فی الدنیا و الآخرة، و لا أضلکم بعد اذ هداکم، و أحمدالله کثیرا و أشکره [3] .

پی نوشت ها:
[1] السری بن سلامة الاصفهانی، عده الشیخ من أصحاب الهادی علیه‏السلام و له کتاب. «معجم رجال الحدیث 8: 41».
[2] المعرة: الامر القبیح، المکروه و الاذی. المنجد.
[3] الامام الهادی علیه‏السلام من المهد الی اللحد: 268 ح 122.

منبع: فرهنگ جامع سخنان امام هادی؛ تهیه و تدوین گروه حدیث پژوهشکده باقر العلوم؛ مترجم علی مؤیدی؛ نشر معروف چاپ اول دی 1384.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir