دعای امام در شب اول ماه رجب

نوع اصطلاح :
عنوان :
دعای امام در شب اول ماه رجب
سپاس خدای را سزاست که خزینه‏هایش زوال نپذیرد، و ایمنی گرفته از او بیمی ندارد، پروردگارا اگر مرتکب گناهان شدم به خاطر اعتمادم بر کرم و بزرگواری تو بود، که توبه بندگانت را می‏پذیری، و از گناهانشان در می‏گذری، و لغزش‏ها را نادیده می‏انگاری، و این که خواننده‏ات را اجابت کرده و به او نزدیکی، و من توبه کننده‏ی از خطاهایم، و در افزایش بهره‏ام از عطاهایت به سوی تو روی آورده‏ام. ای آفریدگار موجودات، ای نجات دهنده‏ام از هر شدت و مشکل، ای پناه دهنده‏ام از هر محذور، سرور و خوشحالی را بر من افزایش بده، و شر عاقبت کارها را از من کفایت کن، و تو خدایا بر نعمتهایت و عطاهای بسیارت سپاسگزارده شده‏ای، و برای هر خیری ذخیره شده.


دعاؤه فی اول لیلة من شهر رجب
الحمد لله الذی لا تنفد خزائنه، و لا یخاف امنه، رب ان ارتکبت المعاصی فذلک ثقة منی بکرمک، انک تقبل التوبة عن عبادک و تعفو عن سیئاتهم، و تغفر الزلل، و انک مجیب لداعیک و منه قریب، و انا تائب الیک من الخطایا و راغب الیک فی توفیر حظی من العطایا. یا خالق البرایا، یا منقذی من کل شدیدة، یا مجیری من کل محذور، وفر علی السرور، و اکفنی شر عواقب الامور، فانت [1] الله علی نعمائک و جزیل عطائک مشکور، و لکل خیر مذخور.

پی نوشت ها:
[1] فانک (خ ل).

منبع: صحیفه امام هادی؛ جواد قیومی اصفهانی؛ دفتر انتشارات اسلامی وابسته به جامعه مدرسین حوزه علمیه قم چاپ اول 1381.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir