ورحمة الله وبرکاته

نوع اصطلاح :
عنوان :
ورحمة الله وبرکاته
وجود امام رحمت و برکت خداوند، بر تمام مردم است. چرا که همیشه و دمادم مشمول رحمت و برکت خداوند است. یعنی امام، رحمت و برکت خداوند را گرفته به مردم می‏رساند. برخی از این رحمت و برکت الهی بهره‏ها برده و دنیا و آخرت خود را با آن آباد نمودند و برخی در پی شهوات افتاده، دنیای خود را تباه کرده، آخرت خود را نیز تباه‏تر می‏نمایند.
برکت ائمّه معصومین علیهم السلام آن چنان زیاد است که در زمان ظهور امام زمان تمام زمین مملو از نعمت می‏گردد و زمان رجعت ائمّه اطهار علیهم السلام نیز این نعمت‏ها مضاعف می‏شود. قال الحسین علیه السلام «فی حدیث طویل فی الرجعه»: «و لتَنْزِلَنَّ البَرَکةُ مِنَ السَماءِ الی الارضِ حتی اِنَّ الشجرةَ لَتَقْصِفُ بما یریدُ الله فیما مِن الَثمَرِ و لیوکَلَنَّ ثَمَرَهُ الشَتاء فی الصَّیفِ و ثَمَرَةُ الصَیفِ فی الشِّتاء».[1] . امام حسین علیه السلام در حدیثی طولانی پیرامون رجعت می‏فرماید: هر آینه برکت از آسمان و زمین فرو می‏ریزد. تا آنجا که درختان از سنگینی میوه‏هایی که خداوند بر ایشان خواسته می‏شکنند، در تابستان میوه زمستان خورده می‏شود و در زمستان میوه تابستان تناول می‏گردد.

پی نوشت ها:
[1] الخرائج و الجرائح، ج 2، ص 849.

منبع: پرچم‏داران هدایت، تدبری در زیارت جامعه کبیره؛ سید احمد سجادی؛ انتشارات اسوه؛ چاپ اول خرداد 1388.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir