تبدیل تمثال شیر به شیر واقعی

نوع اصطلاح :
عنوان :
تبدیل تمثال شیر به شیر واقعی
روزی هارون‏الرشید مرد ساحر و جادوگری را طلب کرد تا در مجلس او به وسیله سحر و جادو حضرت ابوالحسن علیه‏السلام را خجالت دهد. مرد افسونگر برای این کار او را اجابت کرد. چون سفره غذا حاضر شد، آن مرد در نان حیله کرد، چنانکه هر وقت خادم نزد آن حضرت نان می‏گذاشت، نان از جلوی ایشان پرواز می‏کرد. هارون پلید از این کار چندان خوشحال و خندان شده بود که نمی‏توانست خود را نگاه دارد، پس به حرکت درآمده اظهار سرور می‏کرد.
پس چندان نگذشت که حضرت امام موسی علیه‏السلام سر مبارک خود را بلند کرد و نگاهی به صورت و تمثال شیری که بر پرده‏ای در آن مجلس منقوش بود، افکند و فرمود: ای اسدالله، بگیر این دشمن خدا را! پس تمثال شیر فورا به صورت شیر واقعی و قوی درآمد و پرید آن مرد ساحر و جادوگر را گرفته درید و خورد. پس هارون و ندیمانش همه غش کرده به زمین افتادند. [1] .

پی نوشت ها:
[1] منتهی الآمال، ج 2، ص 370.

منبع: حدیث اهل‏بیت زندگینامه و مصائب چهارده معصوم؛ یدالله بهتاش، سبحان چاپ چهارم 1384.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir