شهادت درخت به امامت امام کاظم

نوع اصطلاح :
عنوان :
شهادت درخت به امامت امام کاظم
در عصر امام کاظم علیه‏السلام در مدینه، مردی بود بسیار پارسا و اهل عبادت و بسیار شجاع، به گونه‏ای که طاغوت از او واهمه داشت. روزی نزد امام کاظم علیه‏السلام آمد و مسائلی را پرسید و جواب شنید. مرد زاهد که سخت تحت تأثیر بیانات شیوا و محکم امام علیه‏السلام قرار گرفته بود و حقانیت امامت برایش روشن شده بود از حضرت سؤال کرد: « اکنون امام به حق کیست؟ » امام علیه‏السلام فرمود: « اکنون امام به حق من هستم. » مرد عابد گفت: « حجت و دلیلی بر من نشان دهید ». حضرت به درختی که در آنجا بود اشاره کرد و فرمود: « نزد آن درخت برو و به او بگو موسی بن جعفر می‏گوید؛ نزد من بیا »! مرد عابد نزد درخت رفت و پیام امام علیه‏السلام را ابلاغ کرد. ناگهان درخت زمین را شکافت و پیش آمد و در برابر امام کاظم علیه‏السلام ایستاد. آنگاه امام علیه‏السلام به درخت اشاره فرمود که به جای خود برگردد و درخت چنین کرد. در این هنگام مرد عابد به امامت امام کاظم علیه‏السلام اعتراف نمود. [1] .

پی نوشت ها:
[1] اصول کافی، ج 1، ص 352.

منبع: کرامات و مقامات عرفانی امام موسی بن جعفر؛ سید علی حسینی قمی؛ 1382؛ نشر نبوغ
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir