حرکت کردن درخت به دستور امام کاظم

نوع اصطلاح :
عنوان :
حرکت کردن درخت به دستور امام کاظم
می‏گویند: روزی حسن بن عبدالله زاهد خدمت امام کاظم علیه‏السلام رسید و پرسید: «امروز امام و راهنما کیست؟» امام کاظم علیه‏السلام فرمود: «اگر به تو بگویم آیا قبول خواهی کرد.»
گفت: «بلی.» پس امام کاظم علیه‏السلام اشاره به خود کرد. او گفت: «خواهشمندم دلیلی که موجب اطمینان قلب شود بیاورید.» حضرت اشاره به درختی کرد و فرمود: «بطرف آن درخت برو و بگو موسی بن جعفر تو را طلبیده است.» چون او پیام امام کاظم علیه‏السلام را به آن درخت رساند، فوراً درخت راهی شد و با سرعت تمام خود را به خدمت امام کاظم علیه‏السلام رسانید و در برابر آن حضرت قرار گرفت. دو مرتبه امر شد که آن درخت برود و بر سر جای خود قرار گیرد. پس آن درخت باز به فرموده امام کاظم علیه‏السلام عمل نمود و به سر جای خود برگشت و در آنجا قرار گرفت. چون حسن بن عبدالله این معجزه شگفت‏انگیز را مشاهده نمود، ایمان آورد و با اعتقاد درست از دنیا رفت. [1] .

پی نوشت ها:
[1] حدیقة الشیعه.

منبع: حدیث اهل‏بیت: عجایب و معجزات شگفت انگیزی از امام کاظم؛ واحد تحقیقاتی گل نرگس، شاکر چاپ اول 1386.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir