تکلم امام کاظم به همه زبان ها

نوع اصطلاح :
عنوان :
تکلم امام کاظم به همه زبان ها
ابوبصیر می‏گوید: روزی به امام کاظم علیه‏السلام عرض کردم: «به چه چیزی می‏توان امام را شناخت؟ حضرت فرمود: «به چندین خصلت که یکی از آنها این است که به هر زبانی که باشد می‏تواند تکلم کند. در این اثنا مردی از جانب خراسان رسید و بعد از سلام شروع به عربی حرف زدن نمود و امام کاظم علیه‏السلام جواب او را به خراسانی فرمود. پس آن مرد گفت: «به خدا قسم که من به این جهت به این زبان حرف نزدم که مبادا شما این زبان را خوب ندانید و حال آنکه شما این زبان را فصیح‏تر از من صحبت می‏کنید.» امام کاظم علیه‏السلام فرمود: «سبحان الله! اگر من از تو زبانت را بهتر ندانم پس فضیلت و برتری من بر تو به چه چیزی می‏باشد و به چه چیز مستحق امامت و خلافت می‏باشم» سپس روی به من کرد و گفت: ای ابا محمد! کلام هیچ طایفه‏ای از امام پوشیده و مخفی نیست.»[1] .

پی نوشت ها:
[1] کشف الغمه.

منبع: حدیث اهل‏بیت: عجایب و معجزات شگفت انگیزی از امام کاظم؛ واحد تحقیقاتی گل نرگس، شاکر چاپ اول 1386.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir