نجات از دام زن زیبای حیله‏ گر

نوع اصطلاح :
عنوان :
نجات از دام زن زیبای حیله‏ گر
یکی از دوستان امام کاظم علیه‏السلام می گوید: روزی از منزلم خارج شدم و به زنی برخورد کردم که بسیار زیبا بود. با او یک زن دیگر بود که او را همراهی می‏کرد. به زن زیبا گفتم: «آیا عقد من می‏شوی؟» او گفت: «اگر تو همسر دیگری داری پس در ما طمع نکن و اگر همسر نداری ما را ببر.» گفتم: «نه من همسری ندارم.» آنها با من تا درب خانه‏ام آمدند و با هم داخل خانه شدیم. وقتی که یکی از کفشهایم را در آوردم و هنوز کفش دیگرم در پایم بود، در این هنگام صدای درب خانه بلند شد. پس بیرون آمدم، دیدم غلام امام کاظم علیه‏السلام است.
گفتم: «چه خبر است؟» گفت: «خیر است، امام کاظم علیه‏السلام می‏فرماید: به این زن دست نزن و آن را از خانه‏ات بیرون کن.» به درون خانه رفتم و به آن زن گفتم: «کفشهایت را بپوش و بیرون برو.» پس او نیز بیرون رفت. دیدم غلام امام کاظم علیه‏السلام دم درب ایستاده است، به من گفت: «درب را ببند.» پس درب را بستم. هنوز پشت درب بودم که شنیدم مردی به آن زن می‏گوید: «چکار کردی و چرا به این زودی بیرون آمدی مگر نگفتم بیرون نیا؟» زن گفت: «فرستاده موسی بن جعفر علیه‏السلام باعث شد که مرا بیرون کند.» شب نزد امام کاظم علیه‏السلام رفتم. آن حضرت فرمود: «آن زن از بنی‏امیه بود و آنها توطئه کرده بودند که او را در خانه تو دستگیر کنند و آبروی تو را ببرند. خدا را شکر کن که این بلا را از تو بر گرداند.»
سپس امام کاظم علیه‏السلام فرمود: با دختر فلانی که موالی ابو ایوب انصاری است، ازدواج کن که خیر دنیا و آخرت تو در آن است.» من نیز با او ازدواج کردم و همانطور که امام فرموده بود، شد و من خیر دنیا و آخرت را بدست آوردم. [1] .

پی نوشت ها:
[1] الخرائج و الجرائح.

منبع: حدیث اهل‏بیت: عجایب و معجزات شگفت انگیزی از امام کاظم؛ واحد تحقیقاتی گل نرگس، شاکر چاپ اول 1386.
اصطلاح تصادفی
 
 

   به جهت ترویج فرهنگ اسلامی و معرفتی ، استفاده از کلیه ابزارها ، قالبها ، مقالات و محتویات چندرسانه ای (صدا و تصویر) به جز برای موارد تجاری بلامانع است .

    کپی برداری  و حذف کپی رایت از آواتارها، ابزارهای وبلاگی (کد و گرافیک) و قالبهای پایگاه جامع عاشورا شرعا حرام و قابل پیگرد قضایی است.

 Copyright © 2014 / 1393 Ashoora.ir